Безліч досліджень присвячені такому дивовижному явищу як снон та сноведіння. Люди здавна намагались трактувати і зрозуміти сни, присвоювали їм містичну силу передбачувати майбутнє і попереджувати про нещастя. Сьогодні з впевненістью можемо сказати, що сни це яскраве відображення нашої підсвідомості. Ми пропонуємо до вашої уваги кілька цікавих фактів про сон.
1. Всім, мабуть, знайоме відчуття раптового падіння під час засинання. Коли ви в цей час бачите сон то вам як правило сниться падіння, або раптова і неочікувана втрата рівноваги, все тіло здригається і ви прокидаєтесь. Причина цього феномену достовірно не вивчена, але дослідження підтверджують його цілковиту безпечність. Вчені називають це явище «гіпнотичний ривок» і за одним із припущень це явище пояснюється вивільненням залишків денної активності.
2. Тривала відсутність сну дуже негативно впливає на наше фізичне і психічне здоров'я. Позбавлення сну дуже часто застосовувалось як спосіб катування. Людина без сну може прожити до десяти днів.
3. Гострий брак сну викликає симптоми схожі на алкогольне сп'яніння — погіршення пам'яті, зниження реакції, дратівливість. Після трьох днів без сну можуть з'явитись параноя, проблеми з мовою, слухові та зорові галюцинації.
4. Жирафам достатньо від 5 до 30 хвилин сну протягом дня.
5. Підчас сну мозок такх морських савців як кити та дельфіни спить наполовину. Щоб не стати жервою хижаків, чи бува банально не потонути, втой час як одна півкуля мозку повноцінно працює інша відпочиває. Цікавим також є те, що такі тварини як дельфіни, через їх незвичний сон, спліять з одним відкритим оком.
6. Вчені підтвердили, що тварини також можуть бачити сни. Дослідженнями доведено, що процеси у мозку тварин під час сну аналогічні людським. Не потрібно навіть складної апаратури щоб це довести, наприклад можна подивитись як спить цуценя — вуха насторожені, а лапки здригаються як при бігу.
7. Навіть сліпі від народження можуть «бачити сни». Звісна річ вони не бачать зображень, проте їм сниться запах, дотик та звуки.
8. Часто у сні ми бачимо незнайомців, проте наша підсвідомість ніколи не вигадує нові обличчя. Насправді всіх хто нам сняться ми колись бачили або зустрічали наяву.
9. Побутує твердження що коли ми хропимо то нам нічого не сниться, проте сьогодні жодних наукових підтверджень цьому судженню немає.
10. Не завжди після того як прокинемось ми можемо з упевненістю сказати, що бачили чорно-білий чи кольоровий сон. За дослідженнями вчених далеко не всі сни кольорові, а понад 10% людей взагалі бачать виключно чорно-білі сни.
11. Деякі Глухі від народження люди також можуть «розмовляти» уві сні, щоправда мовою жестів.
12. Уві сні люди можуть ходити та розмовляти, але пчихнути уві сні неможливо.
13. Під час сну спалюється більше калорій ніж підчас перегляду телевізора.
14. Лікарський засіб Морфін отримав свою назву від імені грецького бога сну і сновидінь Морфея.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.