
Більшість релігій вважають брехню гріхом, до прикладу в буддизмі її називають неправедною мовою. Брехня зазвичай є не навмисним злом і реальність така, що більшість людей брешуть, оскільки повинні прийняти швидке рішення і не мають часу, щоб думати про наслідки брехні. Давайте разом дізнаємось правду про брехню.
1. Є люди які практично не можуть жити без брехні, вчені навіть виділили окремий термін — патологічна брехливість. Така схильність до брехні зазвичай обумовлена бажанням звернути на себе увагу. Патологічні брехуни можуть усвідомлювати, що брешуть або можуть вірити в те, що говорять правду.
2. Насправді ми всі брехуни, але далеко не кожен з нас може це визнати. Люди починають брехати коли їм заледве виповнилося три роки.
3. Перше місце та найбільш поширеною у світі брехнею є фраза: «У мене все добре».
4. Під час брехні, в організмі людини зростає рівень гомону тестостерону та кортизолу, а також може зростати пульс і тиск. Брехня викликає широку гамму емоцій серед яких сором, страх, почуття провини, а інколи навіть радість.
5. Вчені довели, що брехня є рушієм еволюції соціальних істот, відтак брехати можуть навіть тварини. Чим вищий рівень системи спілкування та комунікації в тварин, тим більше вони схильні до брехні.
6. Хочете впіймати когось на брехні попросіть повторити розказану розповідь з кінця до початку. Оскільки в брехуна не має спогадів, які нібито відбулись йому дуже складно відтворити брехливу розповідь у зворотньому порядку. Це зумовлено тим, що людина яка бреше не чекає того, що їй доведеться ще раз повторити розповідь, а тим більше задом наперед. Цей спосіб дійсно працює.
Детектор брехні
7. Поліграф, або детектор брехні не дає можливість сто відсотково виявити брехню. По суті принцип його роботи грунтується на вимірюванні рівня стресу і тривоги які проявляються у зміні тиску і пульсу людини, але серед брехунів є й такі, що здатні обдурити навіть поліграф. Сьогодні детектор брехні найбільш активно використовують в США, понад чотири мільйони кадрових перевірок кожного року.
8. Ще одним способом виявлення брехні є метод за мовою тіла та мімікою людини. Американський психолог Пол Екман понад тридцять років присвятив на вивчення теорії брехні та сьогодні є провідним фахівцем в цій галузі. До його послуг звертаються політики, бізнесмени та навіть різноманітні агентства уряду США. Він є також натхненником та консультантом телесеріалу «Теорія брехні» (Lie to me).
9. «Сироватка правди» — умовна назва психоактивних речовин і попри все, що ви бачили в фільмах «еліксир істини» в основі якого пентанол натрію, насправді не змушує людей говорити правду. Під дією препарату в людини викликається нескінченний потік інформації оскільки через психотропну речовину тимчасово вимикаються деякі розумові фільтри. Однак це можуть бути як правда так і відверта брехня та фантазії.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.