
Коли справа доходить до дивних морських істот, восьминогів важко перевершити. Ці неймовірні головоногі прискають при небезпеці чорнилом, мають дзьоб як птахи та вісім щупалець, а крім того у восьминогів аж три серця.
Головне серце восьминога складається з шлуночка та двох передсердь і відповідає за переміщення крові по всьому тілу. Два інших серця — зяброві й відповідають за перекачування крові через зябра. Зяброві серця значно менші ніж головне і вони утворені з м'язистих розширень на судинах.
Схема кровоносної системи восьминога
Зяброві серця знаходяться одразу позаду очей восьминога і перекачують кров для збагачення киснем в зябра. Кров яку перекачують зяберні серця венозна і після насичення киснем вона надходить до передсердя головного серця, звідки переміщується по всьому тілу, до всіх тканин та органів.
Логічним буде запитання — для чого восьминогу три серця? Додаткові зяброві серця потрібні тому, що головне серце самостійно не може справитись з навантаженням для швидкого циркулювання і переміщення крові в зябрах. Кожне серце відіграє вирішальне значення для підтримки надійного кров'яного тиску, що дозволяє восьминогам залишатись активними мисливцями та прекрасними плавцями.
Частота серцевих скорочень головного серця восьминога залежить від температури води. Чим холодніша вода, тим повільніше воно б'ється. В спокійному стані головне серце б'ється зі швидкістю близько 30 ударів на хвилину.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.