Ми не могли оминути увагою цікаві факти про королеву сільських городів та дачних ділянок — картоплю. Сьогодні картопля зустрічається на столі практично у кожного українця, проте мало хто знає, що спершу картоплю неохоче використовували в кулінарії як харчовий продукт, а італійська знать навіть вирощувала її як декоративну рослину в садах.
1. Кобза, Віра, Симфонія, Мавка, Горлиця, Ніколя, Явір, Ванесса, Вінстон, Цезар — все це назви сортів картоплі. Сьогодні в Україні вирощують понад 100 різних сортів.
2. Після того як картопля потрапила до Європи ставлення до неї було неоднозначним, а з 1748 до 1772 року картопля була навіть заборонена в Франції, її вважали отруйною та використовували виключно як декоративну рослину.
3. Україна займає четверте місце в світі з вирощення картоплі та саме тут збирають 6% від світового та понад 15% від європейського врожаю. Що тут ще добавиш, українці дуже люблять картоплю.
4. Україна займає третє місце у світі за кількістю споживання картоплі — понад 130 кг на душу населення. За цим показником ми поступаємось лише Білорусі (понад 180 кг) та Киргизстану (понад 140 кг).
Пам'ятник картоплі в селищі Немішаєве
5. В селищі Немішаєве, Київська область, навпроти Інститут картоплярства встановлено пам'ятник картоплі.
6. Понад 7% вирощеної в США картоплі використовують в МакДональдзі для приготування картоплі фрі. Всупереч помилковій думці картоплю фрі винайшли не в США. В англомовних країнах це блюдо називають картопля по-французьки або ж «French Fries». Однак картопля фрі родом і не з Франції, вважається, що її вперше приготували в Бельгії в кінці XVII століття.
7. Упаковки картопляних чіпсів часто замість повітря наповнюють азотом, що дозволяє зберегти крихкість чіпсів та створює своєрідну амортизуючу подушку для захисту при транспортуванні.
8. Картопля має більше хромосом, ніж людина. В людини 46, а картопля (лат. Solanum tuberosum) має 48 хромосом.
Картопляні чіпси в шоколаді
9. Ми всі давно звикли до різноманіття смакових різновидів чіпсів, та мало хто знає. що в продажі є картопляні чіпси занурені в молочний шоколад.
10. Картопля приготована «в мундирі» зберігає більшу кількість поживних речовин. Лушпиння картоплі під час приготування добре запобігає втраті вітамінів та мінералів. Одна приготована в мундирі картоплина містить 21% рекомендованої норми вітаміну B6, 40% вітаміну С та 20% добової потреби калію. Цікавим також є факт, що у Великій Британії картоплю приготовану в лушпинні називають «jacket potato».
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.