Витоки боулінг можна простежити близько 4000 років тому в Римі і Греції. Сьогодні ця гра стала дуже популярною у всьому світі і Україна не виключення.
1. Спочатку боулінг грали на відкритому повітрі, а перші доріжки, які знаходились в приміщеннях, з'явились лише в 1840 році в Нью-Йорку. Він завоював серця американців і вже за перші роки в Нью-Йорку з'явилось понад 200 доріжок для боулінгу.
2. Спочатку для гри використовували лише дев'ять кеглів які розставляли у вигляді ромба. В США гра дуже швидко набула азартного характеру і до 1870 року вона була заборонена на території всіх штатів. Щоб врятувати цей вид спорту було прийняте рішення додати ще одну кеглю, оскільки гра з десятьма кеглями формально під заборону не підпадала і тоді ж почали розставляти кеглі трикутником.
3. До початку двадцятого століття кулі для боулінгу в основному виготовляли з дерева. Сьогодні для виготовлення куль використовуються синтетичні полімери.
Дерев'яна куля для боулінгу
4. Вага кулі позначається цифрою та вимірюється в фунтах. Таким чином найлегша куля з номером шість, важить 2,7 кг, а найважча з номером 16, вагою 7,3 кг.
5. Лише наприкінці двадцятого століття було винайдено устаткування для механічного виставляння кеглів та повернення кулі, а автоматична система підрахунку очок з'явилась в 1970 році.
6. Згідно з класичними правилами гри максимальна кількість очок за одну партію — 300. В професійних іграх, кращі гравці набирають за партію не менше ніж 200 очок.
7. До сьогоднішнього дня боулінг дуже популярний в США, Конгрес боулінгу USBC на 2016 рік налічує понад 2,5 мільйони гравців. В Україні також діє офіційна федерація і кількість людей які професійно займаються боулінгом постійно зростає.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.