Калій за своїми властивостями дуже подібний до натрію, лужного металу який знаходиться над ним в періодичній таблиці хімічних елементів.
1. В чистому вигляді калій м'який метал і його можна різати навіть кухонним ножем, він має специфічний металічний блиск, проте дуже швидко тьмяніє під впливом повітря.
2. Калій надзвичайно хімічно активний метал і тому в природі у чистому вигляді він не трапляється. У воді калій вибухає фіолетовим полум'ям, також він дуже швидко вступає в реакцію з повітрям, тому зазвичай його зберігають повністю зануреним в гас або мінеральне масло.
Чистий металічний калій
3. В Україні найбільші родовища калійних солей знаходяться у Прикарпатті в місті Калуш та Стебник, а найбільші у світі поклади калійної солі знаходяться в Мертвому морі.
4. Нітрат калію або селітра є одним з інгредієнтів чорного пороху, також калієву селітру використовують як добрива оскільки калій відіграє дуже важливу роль для росту рослин.
5. В промисловості гідроксид калію застосовують при виготовленні мила та миючих засобів, а бромід калію в медицині. Калій практично незамінний при виготовлені скла та акумуляторів.
6. Калій дуже важливий елемент в організмі людини, він відповідає за водно-сольовий баланс в клітинах, бере участь в роботі внутрішніх органів та м'язів.
7. Калій є макроелементом так само, як кальцій, натрій та магній. У воді він розчиняється на іони та допомагає проводити електричні імпульси в організмі. Якщо є дефіцит калію в організмі порушується робота нашої нервової системи. Низький рівень калію призводить до слабкості та браку енергії.
8. Калій допомагає в правильно функціонувати клітинам нашого організму. Збалансоване кількість цього елемента дуже важлива для нашого здоров'я. Хорошим джерелом калію, для нашого організму є морепродукти, банани, шоколад, авокадо, картопля, горіхи, помідори та петрушка.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.