Джаз це унікальний стиль музики, який був створений афроамериканцями в двадцятому столітті. Він дуже швидко ввійшов в тогочасну моду і допоміг створити нову еру видатної майстерності в світі музики. Оскільки джаз зумів об'єднати чорних та білих людей, ми підібрали для вас найцікавіші факти про цей стиль.
1. Слово «jazz» не має дослівного перекладу. До початку його використання в сучасному сенсі, в англійській мові часто використовувались звороти «jazz around» (блукати, мандрувати) та «jazz up» (впадати у веселий стан). Так чи інакше це слово дуже швидко ввійшло в жаргон того часу і дало назву одному з найбільших жанрів у світі музики.
2. Хоч стосовно походження та історії джазу по сьогодні точаться суперечки, та більшість дослідників сходяться на думці, що столицею джазу є Луїзіана, оскільки саме звідси родом найбільше джазових музикантів у світі.
3. Як вже було сказано вище, джаз з'явився в 20-му столітті та мало хто знає, що хоч джаз є найбільш гібридним і динамічним типом музики в світі з початку його виконували на похоронах.
Фестиваль Alfa Jazz Fest
4. Джаз з'явився в Європі під час Великої депресії. У той час як більшість джазових колективів де грали білошкірі американці процвітали, джаз-банди де грали чорношкірі потерпали через фінансові труднощі. В США було введено расову сегрегацію (відділення білого населення від інших етнічних груп) і на законодавчому рівні чорношкірим було заборонено виступати для білих глядачів. Це змусило багатьох музикантів переїхати в Європу в пошуках нових можливостей.
5. Хоч саксофон сьогодні один з основних інструментів в джазі, до 20 років його практично не використовували. Першими його почала використовувати джаз група Six Brown Brothers і з того часу інструмент знайшов своє достойне місце в жанрі.
6. Сьогодні джаз найшов своє місце у серцях тисяч Українців. Зокрема у Львові кожного року проходить міжнародний джазовий фестиваль Alfa Jazz Fest, який є одним з найбільших в Європі та щорічний джазовий марафон Jazz Bez.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.