Грузія має щось для кожного відвідувача, від пригодницького туризму до шедеврів архітектури та мистецтва. Ця невелика країна захоплює не тільки неймовірною природою, а й неповторними звичаями і культурою. Маленька країна від узбережжя Чорного моря до кавказьких вершин сподобається кожному.
1. Грузини називають свою країну «Сакартвело», ця назва походить від назви народу, що жив на території сучасної Грузії - картвели. Древнє грузинське царство колись називалось Картлі або Іберія, і виникло воно приблизно на початку трьохсотого року до н. е., а назва «Грузія» прийшла в українську мову лише у 16-17 столітті. В Іберії, швидше ніж в Україні, у 337 було проголошено державною релігією християнство.
2. У світі виділяють лише чотирнадцять незалежних алфавітів і грузинський алфавіт є одним з них. Він виник на основі арамейської мови, якою розмовляли за біблійних часів.
3. Те ж саме стосується і грузинської мови, яка належить до відокремленої та древньої мовної групи та має дуже мало спільного з мовами сусідів. Тільки мова басків (народність, яка живе на території Іспанії) має багато спільних рис з грузинською.
Грузинське село Ушгулі
4. Всупереч усталеній думці, що в Грузії всі розуміють російську мову, російською розмовляють переважно лише люди похилого віку, а у гірській місцевості її, як правило, взагалі не знають. Молодь надає перевагу рідній мові та добре володіє англійською.
5. У грузинській мові немає чоловічого та жіночого роду, рід визначається лише з контексту. Крім того в алфавіт відсутні великі букви.
6. Грузія є батьківщиною тирана Йосипа Сталіна. Ставлення грузинів до ката, який репресував свій же народ, яскраво показує той факт, що після становлення незалежності в перший же рік було знесено та демонтовано більшість пам'ятників диктатора.
7. Грузію вважають батьківщиною вина, оскільки виноробство зародилося тут, ще кілька тисяч років до н.е. Вчені виявили свідчення виноробства, винні глечики та виноградну лозу, які застосовувались для виробництва вина, понад десять тисяч років тому. Навіть слово «вино» вперше з'явилось тут, від грузинського «ghvino».
8. У Грузії одним з найвеселіших свят є «Ртвелі» (свято винограду). Власники виноградних плантацій запрошують своїх родичів на збір врожаю. Свято завжди закінчується пишним застіллям у великому колі друзів та родичів.
9. Всупереч стереотипу горяни майже не вживають вино, оскільки воно не зігріває, а надають перевагу національному самогону — чачі.
10. Грузія славиться своїми довгими застіллями, адже зустрічі за столом для гостинних грузинів — це спілкування. І хоч гори Кавказу є природним кордоном між Грузією і Росією, більшість грузинів відносить себе до Європи, оскільки підтримують саме європейські цінності.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.