Більшість туристі підтвердять, що Париж найромантичніше місто світу. Всупереч стереотипу, що тут тільки те і роблять, що п'ють каву з круасанами та прогулюються під Ейфелевою вежею Париж є також і соціально-культурною столицею світу.
1. В давнину Париж був спочатку кельтським поселенням, яке свого часу було захоплене римлянами і називалось Лютеція.
2. Париж часто називають Ville Lumiere, що перекладається як «Місто світла». Назва не має нічого спільного з освітленням Ейфелевої вежі та міськими ліхтарями, хоч Париж був одним з перших міст у світу, в якому з'явилось вуличне освітлення. Світло в цьому випадку символізує інтелігенцію, адже завжди тут проживала величезна кількість письменників, художників і вчених.
Новий рік в Парижі
3. Най старіший міст в Парижі називається Pont Neuf, що перекладається як «Новий міст».
4. Під час Другої світової війни, коли Гітлер відвідав Париж, французи перерізали троси в ліфті на Ейфелевій вежі, для того щоб Гітлер, якщо захоче піднятись на вершину вежі змушений був йти сходами.
5. Паризька мечеть допомогла євреям втекти з окупованого нацистськими військами міста, видаваючи євреям мусульманські паспорти.
6. Сьогодні Ейфелева вежа є одним із символів міста і гордістю всієї Франції, але так було не завжди. Свого часу велика кількість парижан була проти встановлення монументу. Французький письменник Гі де Мопассан, поет Шарль Леконт де Ліль, Шарль Гарньє який спроектував та побудував паризьку оперу, Олександр Дюма та багато інших вважали, що вежа спотворює Париж.
7. Спочатку Ейфелеву вежу встановили лише для міжнародної Всесвітня виставка (Експо), яка проходила в Парижі 1889 року. Вона була головним символом виставки та служила як вхідна арка. Ейфелеву вежу збирались демонтувати вже через двадцять років, проте вона настільки сподобалась туристам, що її вирішили залишити.
Статуя Свободи в Парижі
8. Також в Парижі є своя Статуя Свободи, яку подарували у відповідь французькому народові громади США. Статуя розміром 1/3 від оригіналу і символізує дружбу між двома країнами. Встановлена на острові в Сені, французька Статуя Свободи дивиться вниз по річці в бік Атлантичного океану на Нью-Йорк.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.