Сатурн найбільш відомий за свою казкову систему кілець, також це найдальша планета від сонця, яку можна спостерігати в нічному небі неозброєним оком. Сатурн як і Юпітер є газовим гігантом і складається з суміші газів водню, гелію та метану.
1. Оскільки Сатурн п'ятий за яскравістю об'єкт в Сонячній системі він був відомий ще древнім вавилонянам. Планету названо на честь римського бога часу Сатурна (лат. Saturnus), якого ототожнюють з грецьким богом Кроносом.
2. Через низьку щільність та високу швидкість обертання Сатурн приплюснутий на полюсах. Його полярний діаметр становить менше ніж 90% від екваторіального.
3. Навколо своєї осі Сатурн обертається кожні 10 годин 34 хвилин, а от навколо Сонця раз у 29,4 земних років.
Розміри Землі порівняно з Сатурном
4. У верхніх шарах Сатурн в основному складається з льоду аміаку, під яким знаходяться хмари з водяної криги. Ближче до ядра Сатурн складається з крижаної суміші сірки та водню, а глибоко всередині саме ядро утворене з металічного водню.
5. Всі газові гіганти в нашій Сонячній системі мають кільця, але Сатурну належать найбільші. Хоч кільця простягаються на понад 120 000 км від планети, як не дивно їх товщина становить від десяти метрів і до одного кілометра. Першим кільця виявив Галілео Галілей 1610.
6. Площина обертання системи кілець збігається з площиною екватора Сатурна, а складаються вони зі шматків льоду (близько 99%) та невеликої кількості пилу вуглецю.
7. Сьогодні відкрито 62 супутники Сатурна з визначеною орбітою, найбільшим серед яких є — Титан, єдиний у Сонячній системі супутник зі щільною, збагаченою азотом атмосферою.
Розміри Місяця і Титана порівняно з Землею
8. Титан складається в основному з водяного льоду і каменю. Його заморожена поверхня має озера рідкого метану і вкриті замерзлим азотом ландшафти. Це справжній крижаний світ.
9. Сатурн відвідали чотири космічні апарати: Pioneer 11, Voyager 1 і 2 та космічний апарат Кассіні — Гюйгенс (англ. Cassini-Huygens). Кассіні продовжує досліджувати Сатурн та регулярно надсилає величезну кількість даних про саму планету, її супутники та кільця.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.