Всім відомо, що Венера є найгарячішою планетою в Сонячній системі, але давайте разом дізнаємось чому на Венері більш жаркий клімат ніж на Меркурію, хоч останній знаходиться значно ближче до Сонця.
Оскільки в Меркурія практично немає атмосфери на його поверхні спостерігаються найбільші перепади температури в Сонячній системі. Нічого не стає на перешкоді сонячній радіації і тому поверхня планети дуже стрімко нагрівається, однак через відчутність атмосфери тепло з дуже великою швидкістю вилітає в космос. Через це в день середня температура може підніматись до 350°C, а в ночі опускається до -170°C. Вчені вважають, що в на полюсах Меркурія, на дні глибоких кратерів, куди ніколи не потрапляють сонячні промені, може навіть зберігатись замерзла вода.
Швидке нагрівання та остигання Меркурія
Зовсім інша історія з Венерою, яка має дуже щільну атмосферу. Надзвичайно висока концентрація вуглекислого газу в атмосфері планети створює найбільш виражений парниковий ефект в Сонячній системі. Атмосфера Венери на 96,5% складається з вуглекислого газу, який діє як односторонні двері: добре пропускає тепло, що надходить з сонячним промінням і утримує його на поверхні, розжарюючи планету до температури понад 460°C.
Крім того на планеті лютують дуже сильні вітри та шторми, які роблять Венеру ще менш гостинною. По мірі того, як тепло затримується в середині, погодні умови рівномірно розподіляють його по всій планеті й тому різниця у температурі на екваторі та полюсах, а також добові коливання температури, дуже малі та становлять лише близько 1—2°C.
Парниковий ефект на Венері
Вважається, що в далекому минулому на Венері було водне середовище, однак через кліматичні зміни та інтенсивне підняття температури вода випарувалась.
Схожий процес зі збільшенням кількості парникових газів відбувається і на нашій планеті, але на Венері він значно сильніший, оскільки її атмосфера в 90 разів щільніша ніж на Землі.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.