Ганімед найбільший супутник Юпітера, а також за сумісництвом найбільший супутник в Сонячній системі. Його відкрив ще 1610 року астрономом Галілео Галілей і назвав на честь міфічного сина грецького царя Трої, якого Зевс забрав на Олімп.
1. Ганімед не лише найбільший супутник в Сонячній системі, за своїми розмірами він навіть більший за планету Меркурій. Якби він не обертався по орбіті Юпітера його можна б було класифікувати як карликову планету.
2. Ганімед також єдиний відомий супутник в Сонячній системі який має магнітосферу, тобто може генерувати власне магнітне поле.
Внутрішня будова супутника Ганімед
3. На крижаній поверхні супутника вчені виділяють два основних типи ландшафтів: молоді, світлі області вкриті кригою та старі, темні області на поверхні яких переважають глинисті породи та кратери.
4. Вчені вважають що Ганімед утворився в результаті зіткнення кількох менших супутників Юпітера на ранніх етапах формування Сонячної системи.
5. Ганімед має власну тонку атмосферу в якій навіть міститься кисень. Це було досліджено за допомогою космічного телескопа Габбл. Вчені припускають, що кисень вивільняється з льоду який під впливом сонячного випромінювання розпадається на водень і кисень.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.