Сьогодні вченими виявлено та досліджується понад сім тисяч астероїдів. Більша частина астероїдів в Сонячній системі зосереджена між орбітами Марса та Юпітера, саме цю область називають головним поясом астероїдів.
Колись існувала теорія, нібито якщо об'єднати всі астероїди вони утворять ще одну, п'яту кам'янисту планету земного типу. Але згідно з сучасними підрахунками матеріалів з усіх астероїдів вистачить для створення лише крихітної планети меншої за місяць.
Розміщення головного поясу астероїдів
Під впливом гравітації астероїди можуть вдарятись між собою та розбиватись на більш дрібні частинки. Також через гравітацію інколи астероїди викидаються з головного поясу. Вчені об'єднують групи астероїдів зі схожими параметрами та орбітами в сім'ї.
У поясі виділяють чотири найбільші об'єкти — Церера, Веста, Гігея та Паллада. В них міститься половина маси всього пояса. Більшість астероїдів утворені з льоду та каменю і часто до їх складу також входять дорогоцінні метали такі як нікель, залізо і титан.
Найбільш яскравим астероїдом в головному поясі є Веста
Порівняння розмірів Вести і Місяця
У багатьох фантастичних романах та фільмах пояс астероїдів зображують як дуже небезпечну для польотів зону. Справді, якщо уявити собі, що в цій частині Сонячної системи, одних тільки астероїдів, діаметр яких перевищує кілометр, налічується близько мільйона, а більш дрібних в десятки разів більше, то дійсно виникає відчуття, що увійшовши в цю зону, космічний корабель відразу потрапить під обстріл величезними кам'яними брилами які рухаються з шаленою швидкістю. Але насправді середня відстань між об'єктами в поясі астероїдів дуже велика і ця область схожа більше на пустиню в якій зрідка пролітають поодинокі астероїди. Річ у тому, що простір, який займає головний пояс, неймовірно величезний і тому щільність об'єктів тут мізерно мала. В середньому відстань між окремими небесними тілами становить близько двох мільйонів кілометрів.
Пояс астероїдів часто згадується саме як головний пояс, щоб відрізнити його від інших груп астероїдів, таких як пояс Койпера чи хмари Оорта.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.