Кролики можуть стати чудовими домашніми улюбленцями, вони дуже охайні та милі тваринки. У них дуже багато ворогів та завдяки спритності та плодючості їм добре вдається виживати в дикій природі. Саме тому ми підготували для вас добірку найбільш цікавих фактів в про кролів та зайців.
1. Колись кроликів і зайців відносили гризунів, але згідно з сучасною класифікацією їх виділили в окремий ряд Зайцеподібні.
2. Як кролики так і зайці мають всього 28 зубів, вони дуже міцні та ростуть протягом всього життя. Саме тому вони постійно жують і таким чином зточують їх.
3. Кролики дуже популярні тваринки у сільському господарстві і їх також часто утримують як домашніх улюбленців. Сьогодні в світі виділяють понад 40 порід кролів.
Нори кролів
4. Крільчиха для гнізда своєї малечі використовує власну м'якеньку шерсть
5. Кролики, якщо за ними добре доглядати, живуть близько десяти років. Через велику кількість ворогів в дикій природі кролі та зайці живуть значно менше.
6. Багато хто помилково вважає що зайці виключно вегетаріанці і їдять тільки моркву та капусту. В дикій природі окрім соковитих стебел і корінців зайці можуть їсти також комах.
7. Крільчиха годує своїх малят протягом всього п'яти хвилин на день.
8. Зайці і кролики швидко розвиваються. Вони дуже плодючі та можуть розмножуватись вже через 4-5 місяців після народження.
9. Як не дивно, кролики та зайці, хоч є дуже схожими видами не схрещуються між собою.
10. Вони дуже чутливі до високих температур і з легкістю можуть отримати тепловий удар. Саме тому, як кролики так і зайці люблять жити в прохолодних місцях.
11. Для охолодження тіла, в жаркі дні, вони використовують свої вуха.
12. Зайці дуже добре пристосовані до холодної пори року. Крім того, що вони змінюють колір шерсті на білий і тим самим стають непомітними в снігу в них відростає довша шерсть на животі та навколо носика і тим самим захищає їх від морозів.
13. Кролик в буквальному сенсі може «перелякатись до смерті», якщо на нього неочікувано накинеться хижак.
14. В Австралії кроликів вважають шкідниками, оскільки кожного року вони наносять збитків сільському господарству на сотні мільйонів доларів.
Сліди зайців
15. Дуже часто зайців називають косими. Насправді косоокості вони не мають, а ця назва пов'язана з маневрами, які вони виконують втікаючи від ворогів. Під час переслідування заєць кидається зі сторони в сторону і тим самим спантеличує хижака.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.