Павуки є дуже важливими для здорової екосистеми. Вони поїдають шкідників та навіть можуть запилювати рослини. Павуки також є цінним джерелом їжі для багатьох дрібних ссавців, риб та птахів.
1. Сьогодні науці відомо понад 30 тисяч видів павуків і вчені вважають, що стільки ж видів ймовірно залишається недослідженими.
2. Багато людей панічно бояться павуків, але на відміну від комарів або кліщів, павуки не харчуються людською кров'ю і тому в них не має жодних підстав вас вкусити. Павук кусає людину лише коли відчує себе в небезпеці.
3. Павуки дуже добре адаптуються до навколишнього середовища і здатні виживати навіть у дуже складних умовах. Їх можна зустріти на всіх континентах, окрім Антарктиди.
4. Павуки не мають зубів і не можуть жувати їжу. Натомість вони вводять свої травні соки в жертву та перетравлюють з середини, після чого просто висмоктують її. Павуки з'їдають більше комах ніж птахи та кажани разом узяті.
Самка і самець чорної вдови
5. Павуки мають блакитну кров. В організмі людини, кисень зв'язується з гемоглобіном, молекулу, яка містить залізо і здає кров його червоний колір. У павуків, кисню гемоглобіну виконує гемоцианін, молекула якого містить мідь, а не залізо. Саме мідь в гемоцианіні надає їх крові синій колір.
6. М'язи павука можуть скорочувати їх кінцівки лише до середини, тобто вони не можуть їх випрямляти. Для випрямлення в кінцівки перекачується водяниста рідина, яка під невеликим тиском виштовхує їх. Саме тому якщо павук гине його кінцівки скручуються, оскільки його тіло висихає і в них немає рідини.
7. Найбільший павук у світі Терафоза Блонда (лат. Theraphosa blondi). В дорослому віці він виростає до тридцяти сантиметрів і може полювати на мишей, жаб та ящірок.
8. Найменшим є павуки Пату (Patu marplesi). Десяток дорослих особин цього виду можуть поміститись на кінчику олівця.
9. Більшість павуків живуть близько року. Та є деякі види павуків, наприклад тарантули, які можуть жити понад 15 років.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.