Ведмідь завжди був символом мужності та сили. Ці грізні звірі здавна викликали страх та повагу наших предків, та сьогодні самі знаходяться за крок до зникнення і саме тому у більшості країн ведмеді, незалежно від виду, захищені законом. Пропонуємо вам підбірку цікавих фактів про цих дивовижних тварин.
1. З восьми сучасних видів ведмедів, лише полярний харчується виключно м'ясом, панда — строгий вегетаріанець, раціон якого складається з бамбука, а інші шість видів всеїдні з різноманітними дієтами.
2. Білі ведмеді найбільші наземні хижаки на нашій планеті, при розмірах більше ніж два з половиною метри вони можуть важити понад шістсот кілограм.
3. Ведмеді володіють неймовірним нюхом, згідно з багатьма дослідженнями в них найкращий нюх серед ссавців. Білі ведмеді можуть відчути запах своєї здобичі на відстані понад 20 кілометрів.
Бурий ведмідь альбінос
4. Хутро білого ведмедя насправді позбавлена пігменту кольору і є практично прозорим. Тільки через заломлення світла воно здається білим. Також мало кому відомо, що під хутром у білих ведмедів чорна шкіра.
5. Полярні ведмеді справжні ненажери. Голодний дорослий самець за один раз може з'їсти понад 50 кілограмів м'яса. А ведмідь гризлі з'їдає майже 20 тисяч калорій в день.
6. Всі білі ведмеді, які сьогодні живуть на нашій планеті, мають одного спільного родича, який жив в Ірландії понад п'ятдесят тисяч років тому. І як не дивно, предком білих ведмедів є бурий ведмідь.
7. Під час зимової сплячки в організмі медведя суттєво сповільнюється метаболізм та навіть знижується температура тіла, а пульс з 55 ударів на хвилину уповільнюється до дев'яти. Але всупереч розповсюдженій думці ведмідь, під час такого сну, дуже чутливий і у випадку небезпеки вмить прокидається та покидає барлогу. Такий зимовий сон дозволяє тваринам використовувати дуже мало енергії і допомагає вижити завдяки накопиченому жиру.
Ведмідь на поштовій марці 1997 року
8. Якщо бурий ведмідь вчасно не нагуляє достатню кількість запасів жиру, він може взагалі не впадати в сплячу. Такі ведмеді бродять цілу зиму по лісі і в народі їх називають «шатунами». Тварина в такому випадку, через відсутність достатньої кількості їжі, стає дуже агресивною та небезпечною для людей.
9. Серед полярних ведмедів в сплячку впадають лише вагітні самки, а самці залишаються активними і полюють круглий рік. Але класичною сплячку полярних ведмедиць назвати важко. Насправді ведмедиця після народження малят не засинає міцним сном, а просто не покидає барлогу і чекає поки ведмежата зміцніють і будуть готові витримувати довгі подорожі та люті морози.
10. Ведмедя часто можна зустріти на гербі багатьох міст. Історія походження ведмедя як геральдичної фігури бере свій початок з Німеччини та пов'язана з використанням ведмедя, як тотемної тварини, стародавніми племенами германців і кельтів. В Україні ведмідь є на гербі Східниці, Магерова та селища Медвежа, а також він дуже часто зустрічається на гербах міст в Німеччині, Росії, Білорусі, Іспанії та багатьох інших країнах.
Ведмідь на купюрі Білорусі
11. Цікавим фактом є також те, що зображення ведмедя можна зустріти навіть на грошах, наприклад на Білоруській купюрі номіналом 50 рублів 1992 року.
12. В Європі та США плюшевих ведмедиків називають «Тедді» (Teddy bear), ім'я іграшки традиційно асоціюється з ім'ям президента США Теодором Рузвельтом, який на полюванні 1902 пошкодував ведмедя. У Великій Британії 27 жовтня відзначають День Плюшевого Ведмедика.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.