
Однією з найбільш моторошних особливостей змій є їх роздвоєний язик. Вчених здавна цікавило чому змії блискавично висовують язик, швидко ним ворушать і втягують назад і чому він роздвоєний. Різноманітні гіпотези стосовно цього питання з'являлись ще тисячі років тому. Арістотель до прикладу вважав, що через роздвоєний язик змії мають в двічі сильніше відчуття смаку, а італійський астроном Джованні Годіерна думав, що такий язик потрібний зміям для очищення носа. До сімнадцятого століття існувало навіть припущення, що роздвоєним язиком змії ловлять дрібних комах.
Сьогодні вченим відома відповідь на це запитання, виявляється язиком змії нюхають повітря та навколишні предмети. Всі змії за своєю природою хижаки і роздвоєний язик, яким вони вловлюють молекули запаху з повітря та переміщують їх до органу Якобсона на піднебінні є їх ефективною секретною зброєю.
Органи шостого відчуття змії
До складу отрути змій дуже часто входить нетоксична, проте дуже пахуча речовина. Коли змія кусає свою жертву вона також її маркерує. Якщо отрута подіє не відразу і жертва намагається втекти змія по сліду хімічної речовини дуже швидко знаходить свою здобич.
Роздвоєний язик дозволяє зміям вловлювати запах у трьох вимірах. Змія бере проби повітря в трьох різних місцях в просторі та переміщує їх до парного органу Якобсона, яким їх аналізує. Цей орган посилає мозку сигнал на якій частинці язика зафіксовано сильніший запах і завдяки цьому змія визначає в яку сторону їй рухатись до жертви.
За допомогою язика змії також знаходять своїх партнерів за феромонним слідом, а також визначають небезпеку та ворогів.
Оскільки в змій також є ніс, то нюхом у прямому значенні це додаткове відчуття називати не зовсім коректно. Це шосте відчуття в якому язик є засобом для додаткового пізнання навколишнього світу.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.