Зі школи нам відомо, що фотосинтез — це складний біохімічний процес, в результаті якого живі істоти використовують енергію сонця для перетворення вуглекислого газу на поживні речовини. Таким способом харчуються не тільки рослини, а й багато видів водоростей, найпростіших та бактерій. Завдяки фотосинтезу кожний зелений листочок на дереві — це маленька фабрика яка виготовляє поживні речовини та виділяє такий необхідний для тварин та людей кисень.
1. Всі тварини та люди залежать від органічних речовин, синтезованих рослинами в результаті фотосинтезу, а фотосинтез напряму залежить від температури, інтенсивності та довжини світлових хвиль і рівня вуглекислого газу.
2. Виявляється що вижити за допомогою фотосинтезу вміють навіть слимаки. Elysia chlorotica унікальний вид морських слимаків які не перетравлюють хлоропласти з водоростей під час харчування і таким чином живі частини поглинутої водорості продовжують фотосинтезувати вже в середині слимака і забезпечують його додатковими поживними речовинами.
Слимак Elysia chlorotica
3. Мало хто задумується чому хвойні дерева мають таку специфічну трикутну форму. Завдяки такій формі дерева мають можливість виставити на світло більшу кількість своїх голочок, особливо тих які ростуть у верхній частині дерева.
4. Більше половини кисню в світі синтезується фітопланктоном у світовому океані і лише близько 30% кисню виробляється в тропічних лісах.
Фітопланктон в Атлантичному океані. Вид з космосу.
5. Глибоко на океанічному дні, там де вже немає сонячного світла, живуть неймовірні бактерії, які для фотосинтезу використовують дуже слабке світло від гідротермальних джерел.
6. На узбережжі Атлантичного океану в Африці живе неймовірна рослина Вельвічія (Welwitschia mirabilis), яка має для фотосинтезу всього два листки та попри це вік деяких сучасних особин сягає двох тисяч років.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.