Сьогодні рис є основою харчування та порятунок від голоду для більшості населення нашої планети. Рис є прекрасним джерелом вуглеводів та завдяки своїй структурі добре перетравлюється та засвоюється навіть після харчових отруєнь. Переваг рису безліч і можливо саме тому він так тісно увійшов в раціон великої кількості людей у всьому світі.
1. Понад 20% від усіх калорій які сумарно вживається людством надходить з рису.
2. Практично 90% сільськогосподарських земель країн Азії використовується для вирощення рису і саме в Азії вживають 90% всього світового рису.
3. Згідно з висновками Міжнародного інституту досліджень рису (IRRI) половина населення нашої планети залежить від цієї крупи.
Рисові поля в Китаї
4. Провідним світовим виробником рису є Китай. Саме тут майже п'ять тисяч років рис є основним харчовим продуктом.
5. Виробництво рису в 2016 році у світі склало понад 470 млн тонн. Більшу частину виростили три найбільші виробники рису: Китай (145 млн тонн), Індія (106 млн тонн) та Індонезія (41 млн тонн).
6. Вченими виявлено що, секретом міцності та довголіття Великої китайської стіни є рисова каша. До складу розчину, яким скріплювали кам'яні блоки споруди, будівельники додавали клейку рисову кашу.
7. Клейка речовина з вапна та рисовою кашею використовувалася не тільки для зведення Великої китайської, але і для будівництва храмових комплексів та гробниць часів династії Мін.
8. Рисову муку в Китаї використовують навіть для приготування морозива.
9. Рис та його побічні продукти здавна використовуються для виготовлення мотузки, паперу, вина та пива і навіть для виробництва косметики і зубної пасти.
Портрети на рисових зернятках
10. Існує більше ніж декілька тисяч різноманітних сортів рису і з них лише близько ста використовуються в сільському господарстві.
11. На полицях магазинів ми можемо побачити білий та коричневий рис і мало хто знає, що це може бути один і той же вид рису, просто його по-різному обробили. Білий та коричневий рис окрім кольору відрізняється смаком, часом приготування та різною кількістю поживних речовин.
12. При попередній обробці коричневого рису зберігається його оболонка, тому він більш багатий на поживні речовини, клітковину, мінерали та вітаміни. Найпоширенішим у світі є білий, або шліфований рис, при попередній обробці якого усувається висівкова оболонка зернят. Цей вид рису швидше вариться, має кращий зовнішній вигляд та є більш дієтичним.
13. Будь-який вид рису можна віднести до продуктів здорового харчування, в ньому не міститься холестерину і майже немає жиру.
14. Першим продуктом компанії Sony був електричний прилад для приготування рису.
15. Рис дуже практичний і корисний продукт харчування. При правильній обробці термін його зберігання може сягати десяти років.
Гігантський портрет Тараса Шевченка на рисовому полі
16. В липні 2017 року українські вчені, селекціонери Інституту рису Національної академії наук України на зеленому полі в Херсонській області виростили портрет Шевченка з чорного рису. Площа портрета 1370 кв. метри тому його можна було розгледіти навіть з космосу. Портрет потрапив до Книги рекордів України.
17. Це не перше творіння херсонських аграріїв, у 2016 році вони висіяли гігантський герб рисом з чорним листям, який також внесено до Книги рекордів України в номінації «Найбільший герб України, створений і посіяний рисом з чорним листям».
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.