
Якщо ваша ранкова рутина починається з чашки кави, ви просто не можете почати працювати або банально прокинутись без цього запашного напою, вітаємо вас у лавах кавоманів яких у світі понад 50%. Кава є одним з найбільш вживаних напоїв на Землі.
1. Згідно археологічних досліджень каву почали вживати понад 2500 років тому в Ефіопії. Готувати напій з кавових зерен почали значно пізніше спочатку їх просто жували. Кавові дерева араби почали вирощувати ще в 14 столітті.
2. Понад 40% українців регулярно, кожного ранку п'ють каву.
3. У Британії в п'ятдесятих роках шістнадцятого століття каву вважали ліками. Її застосовували при лікуванні подагри та цинги.
Кава дозріває на дереві
4. І хоч кава вирощується в понад сорока країнах світу, першість з вирощення кави за останні 150 років займає Бразилія понад 1,5 мільйона тонн в рік.
5. У часи Громадянської війни в Америці, кава входила до продовольчого забезпечення солдат, при чому військові могли обрати обсмажені або сирі кавові зерна.
6. Назва кавового напою «Американо» появилась в часи Другої Світової. Американським солдатам кава, яку подавали в європейських кав'ярнях, була надто міцна і вони часто просили розбавити її молоком або водою.
7. У світ випивається близько до 2,25 млрд чашок кави щодня.
8. Нідерланди є найбільшим споживачем кави, в середньому до 2,5 чашок кави в день на мешканця, за рік випивається майже 14 кг кави на людину.
Пам'ятник Юрію-Францу Кульчицькому у Львові
9. У Львові встановлено пам'ятник українському шляхтичу Юрію-Францу Кульчицькому, якого вважають автором рецепту «віденської кави». Кульчицький зображений в козацькому строї, з кавовими атрибутами і мішками кави. Саме Кульчицький відкрив одну з перших кав'ярень у Відні і вважається одним з перших хто поширював цей напій у Центрально-Східній Європі. Згідно з популярною легендою Кульчицький — це людина, яка навчила Європу пити каву.
10. Першу веб-камеру винайшли в Кембриджі, і як не дивно цей винахід вперше застосовували для дистанційної перевірки кількості кави в кавнику.
11. Для виготовлення п'ятсот грам кави в середньому використовується понад 4000 зерен. Вся кава збирається в ручну тому коли ви наступний раз питимете цей ароматний напій задумайтесь скільки зусиль витрачено, щоб кава опинилась у вашій чашці.
12. Половина спожитого з кавою кофеїну виводиться з організму протягом 5 годин, але що позбутись його повністю знадобиться понад одна доба.
Відмінність зовнішньому вигляду зерен арабіки та робусти
13. Серед великого різноманіття кави виділяють два основних сорти — арабіка та робуста. Причому арабіка — визнаний лідер, 2/3 світового виробництва кави забезпечують саме кавові аравійські плантації. Сорти помітно відрізняються не лише по вмісту кофеїну, смаковим та ароматичним властивостям, а й по зовнішньому вигляду зерен.
14. Без свого аромату кава має тільки гіркий або кислий присмак через органічні кислоти які входять до її складу. Без запаху кава втрачає свій насичений смак. У вас є можливість перевірити це самостійно, просто затисніть ніс, коли питимете наступний ковток кави.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.