Ананас, безумовно, один з найбільш незвичайних тропічних фруктів, який зразу привертає увагу своєю незвичною формою. Пропонуємо вам 10 дивовижних фактів про апетитний ананас!
1. Ананаси дуже повільно дозрівають. Ананасу щоб досягти зрілості потрібно майже три роки, але його плід може сягати п'ятнадцяти кілограм.
2. Мало кому відомо, що ананаси мають квіти, колір яких за добу може змінюватись від блідо-лавандового до яскраво-червоного.
Цвіт ананаса
3. Після того як квіти відцвітають з'являється сукупність плодів, які фактично зростаються в одне супліддя навколо ядра фрукта. Таким чином, сам плід насправді являє собою безліч зав'язків, які зрослись між собою.
4. Коли європейські дослідники вперше зіткнулися з плодами ананаса в Північній і Південній Америці, вони називали їх «pineapple» (pine — сосна, apple — яблуко) через схожість спілих плодів з сосновими шишками.
5. Після збирання врожаю, ананаси не продовжують дозрівати, як наприклад банани і тому кожен ананас в продуктовому магазині ніколи не стане більш спілим.
6. Різниця в кольорі плоду зазвичай зумовлена умовами його вирощування і тому навіть зеленого кольору ананас може бути настільки ж солодкий і смачний, як золотисто-коричневого.
Пам'ятник ананасу в Австралії
7. В Австралії є пам'ятник ананасу, висота якого - 16 метрів. Пам'ятник зроблений зі скловолокна, навколо нього розташований туристичний комплекс, що складається з ананасових плантацій, ресторанів та кафе.
8. З ананасів готують безліч страв, крім звичного ананасового соку зі спілих плодів роблять різноманітні запіканки, пироги, салати, десерти та навіть вино. Ананаси чудово підходить для приготування м'яса оскільки багаті на природний фермент Бромелайн, який допомагає засвоювати білкову їжу.
9. Хоч м'якоть ананаса на 86% складається з води, вона дуже багата на вітаміни групи B, вітамін A, C та мікроелементи. Бромелайн, який присутній у всіх органах ананаса, окрім покращення травлення, має протизапальну дію.
10. Ви можете самостійно виростити свій власний ананас, відрізавши зелений чубчик від спілого плоду і висадивши його в ґрунт.
Якщо ви знайшли помилку в нашій статті, будь ласка, повідомте нам.